Často kladené otázky

Filmana je první československá streamovací platforma se zaměřením na tituly, které odpovídají hodnotám křesťanství. Vznikla v roce 2023 ve Zlíně za podpory mnoha štědrých dárců a podporovatelů. Její fungování zaštiťuje nezávislý Nadační fond Filmana, jehož posláním je přinášet křesťanské hodnoty prostřednictvím filmové tvorby – podstata této platformy je tedy nezisková. Naším cílem je nejen zprostředkování hodnotných filmů z celého světa, ale i tvorba filmů nových a podpora jejich tvůrců. Zakoupením předplatného pomůžeš nejen s provozem Filmany, ale také s tím, abychom mohli dobrou zprávu o Bohu šířit dál.

Společným jmenovatelem naší obsahové nabídky je předpoklad, že daný titul může zasáhnout tvoji duši, dotknout se tvého srdce. Ať už je to v rovině vztahu k víře, církvi, přírodě, ostatním lidem. Filmy jsou pro nás prostředek, jak ukazovat nové obzory a proměňovat pohled na svět. Obsah dostupný na Filmaně jsme rozdělili do přehledných kategorií, aby si každý přišel na své. Postupem času najdeš na Filmaně i nový originální obsah vytvořený přímo pro ni. Vznikající tituly můžeš podpořit svým hlasem nebo i příspěvkem na portálu Donace.cz 

Veškerý filmový obsah je u nás legálně na základě platných smluv s filmovými distributory. Dohlíží na nás Rada pro rozhlasové a televizní vysílání. 

První možností je se jen zaregistrovat a v tu chvíli máš možnost sledovat malou část obsahu, který je zdarma.

Pokud chceš vidět všechny filmy, tak předplatné činí 149 Kč/5,9 EUR měsíčně.

V případě ročního předplatného zaplatíš jen 1490 Kč/59,9 EUR, čímž získáváš dva měsíce zdarma!

Poslední možností je zakoupení dárkového poukazu pro své blízké. Ten stojí také 1490 Kč/59,9 EUR a dostaneš jej zdarma poštou.

Zakoupení předplatného podpoříš křesťanský projekt a umožníš jeho rozvoj. Děkujeme

Filmy je možné sledovat na počítači, notebooku, mobilu nebo tabletu připojeném k internetu přes webový prohlížeč. Doporučujeme používat moderní prohlížeče s nejnovější aktualizací. Na televizi si můžeš film zatím přehrát  připojením přes hdmi kabel, případě přes sdílení obrazovky nebo technologií Miracast. Protokol Airplay umožňuje přehrávat jen některý typ obsahu.  Mobilní i televizní aplikace připravujeme. Děkujeme za pochopení.

Filmy je možné sledovat jen na území České a Slovenské republiky. Pokud vycestuješ krátkodobě do zahraničí v rámci Evropského hospodářského prostoru, tak Ti budou filmy přístupné i zde.

Filmana je nový projekt a tak je možné, že se někde objeví chyba. Budeme rádi, když nám o něčem, co nefunguje, nebo by mohlo fungovat lépe, dáš vědět na [email protected]. Děkujeme!

Je možné se přihlásit na 3 různá zařízení, která jsou součástí jedné domácnosti.

Obecně žádné běžné streamovací portály nemají licence, které by umožňovaly obsah promítat veřejně. Pokud máš zájem o uspořádání projekce, rádi Ti zkusíme pomoci. Ozvi se nám na [email protected]

Nové tituly jsou přidávány průběžně v průběhu celého roku. Žádný plán premiér nezveřejňujeme.  Jisté je, že každý měsíc se několik nových filmů určitě objeví! Ne všechny filmy, které bychom chtěli mít, ale je možné získat. Přesto budeme rádi i za Tvoje tipy na obsah. Poslat nám je můžeš na [email protected] nebo přes kontaktní formulář na stránce Kontakty.

Filmy jsou k dispozici větinou v původním znění s českými titulky. Některé filmy jsou nabízeny i s dabingem a pracujeme i na slovenských titulcích. U některých filmů jsou k dispozici i titulky pro neslyšící.

Daňový doklad automaticky nemusíme vystavovat. Pokud jej přesto potřebuješ, napiš nám na [email protected] a rádi Ti jej zašleme.

Ano, předplatné je možné kdykoliv zrušit. Tlačítko pro možnost zrušení nalezneš po přihlášení ve svém uživatelském účtu. Předplatné skončí po uplynutí zaplaceného období.

cs_CZ