Dech života: Druhý dech

O filmu

Svět vznikl, když Bůh, Stvořitel všeho, řekl: „Budiž světlo.“

Když zázrak světa ožil v celé své složité kráse, ten nejzázračnější okamžik se měl teprve stát skutečností. Tehdy Bůh vdechl do Adama a tímto jediným nádechem zformoval lidstvo. 

Seriál Dech života vychází ze stejnojmenného knižního bestselleru od Daniela Koomana. Série zkoumá tři Boží dechy, které formovaly lidstvo: První dech, který přivedl lidstvo k životu, druhý dech, který vykoupil lidstvo z hříchu, a třetí dech, který nadále utváří běh lidských dějin, jak je známe.

Bůh vdechl lidstvu život, přišel v podobě vykoupení, když Ježíš vydechl naposledy na kříži. V druhém díle vystupuje umělkyně mluveného slova Blair Linneová spolu s Andrewem Hyattem, Kenem Shigematsuem (autor bestsellerů) a vracejícími se spolupracovníky, včetně tvůrce televizního seriálu The Chosen Dallase Jenkinse, Koreyho Coopera a Jen Ledgerové ze skupiny Skillet. Kniha je rovněž doplněna inspirativním vyprávěním Trevora McNevana z Thousand Foot Krutch (TFK) a Kim Walker-Smithové z Jesus Culture Music. Mezi dalšími odbornými přispěvateli jsou rabín Kirt Schneider z Discovering The Jewish Jesus, spisovatelka Tiffany Bluhm, umělkyně Mindi Oaten, astronom Dr. Hugh Ross a biochemik Dr. Fazale Rana z Reasons to Believe.

 

USA | 2022 | 44 min.

Režie: Kooman Brothers

Kategorie: Biblické filmyDokumentární filmy

cs_CZ