Jackie

O filmu

Po atentátu na manžela se svět Jackie Kennedyové (Natalie Portmanová) zcela rozpadne. Traumatizovaná a zmítaná žalem musí během následujícího týdne čelit nepředstavitelnému: utěšovat své dvě malé děti, opustit dům, který pečlivě opravila, a plánovat manželův pohřeb. Jackie si rychle uvědomí, že následujících sedm dní rozhodne o tom, jak bude historie definovat odkaz jejího manžela – a jak se bude vzpomínat na ni samotnou.

Film Jackie může divák sledovat dvojím pohledem, první z nich je životopisný příběh ztrápené první dámy, která prožívá asi nejtěžší období svého života. Zároveň také ale vidíme věřícího člověka, kterým Jackie byla, jenž ve svém nitru všechny bolesti zpracovává a rozebírá je také s blízkým knězem. Z těchto rozhovorů postupně vyvstávají velmi silné myšlenky, které spolu s mistrným výkonem Natalie Portman dokáží  člověka opravdu zasáhnout.  

„Pokud je Bůh láska, proč nezastaví všechny ty hrůzy, které na sobě navzájem pácháme?“ To je otázka, která pronásleduje a trápí jak věřící, tak hledající. 

 

USA / Chile / Francie | 2016 | 100 min.

Režie: Pablo Larraín

Kategorie:  Drama, Filmy k zamyšlení / kontroverzní, Na základě skutečnosti,

cs_CZ