Tichá noc

O filmu

Příběh nejpopulárnější vánoční koledy všech dob. V roce 1818 je  Josef Mohr poslán jako kaplan do Oberndorfu, malého rakouského městečka nedaleko Salzburgu. Josef je mladý muž plný nápadů a ideálů.  Jeho vášeň přiblížit církev obyčejným lidem ovšem naráží na jeho nadřízeného, fařáře Nöstlera.

Když Mohr zorganizuje církevní sbor, v němž jsou zastoupeni pobudové z řad měststké spodiny, kteří navíc zpívají v němčině místo v latině, Nöstler mu vyhrožuje, že ho za to potrestá kárným opatřením.  Jejich spor ještě vyeskaluje, když se Maria, pravidelná návštěvnice hostince, připojí ko doposud čiště mužskému sboru.

Mohrovy počáteční úspěchy se začnou hroutit, jeho snahy se obrátí proti němu, a on ztrácí veškerou naději a čelí zkoušce víry. Noc před Vánocemi,
se Mohr musí rozhodnout, zda se smíří s porážkou a opustí Oberndorf, nebo nezklame svou víru a bude se snažit naplnit význam svaté noci.

Film na základě skutečných událostí otevírá témata jako je hodnota člověka, lhostejnost vůči bezpráví a snaha jedince změnit svět k lepšímu.

USA, Rakousko | 2012 | 95 min.

Režie: Christian Vuissa

Kategorie: Drama, Křesťanské filmy, Na základě skutečnosti,

cs_CZ